Ev / İŞ HAYATI / Kendi İşini Kurarak Para Kazanmak
Sponsor Reklam

Kendi İşini Kurarak Para Kazanmak

Kendi işinden para kazanmak

Sürekli başkasına çalışarak, başkasını zengin ederek bir yere varılamayacağını herkes biliyor. Bu sebeple de kendi işini kurarak kendisi için çalışarak para kazanmanın yollarını arayan insan oldukça fazladır. Çünkü başkası insanı rahat bırakmaz istediği gibi hareket ettirmez, Sürekli onun Emrİ altında çalışırsın. her şeyine karışır. Eğer kendi işinizi kurup kendi adına para kazanmak isterseniz bu elbette oldukça avantajlıdır. Peki kendi işimi nasıl kurarım, Nasıl para kazanabilirim diye düşünüyorsunuzdur.

Kendi işimi nasıl kurarım

Biz de sizlere kısaca bu konu hakkında fikirler vermeye çalışacağız. Elbette kendi işini yapan insan mutlu insandır. Çalışma saatlerini kendisi ayarlar, kazanacağı parayı yine kendisi belirler. Yani sabit geliri olmaz, çok çalışan insan çok kazanır. Bu da sizin çalışma azmimiz ile, çalışma süreniz ile, prensibinizle, ilkelerimizle, plan ve projelerinizle doğrudan orantılıdır.

Kendi işini yaparak para kazanmak isteyen insan öncelikle kendi yeteneklerini kendi özelliklerini ve yaşadığı çevrenin ihtiyaçlarına belirlemesi gerekir. Yani hangi alanda başarılısınız, Ne iş yapabilirsiniz, Bunu kendinize sormalısınız. Tecrübeleriniz neler, Hangi konuda kendinizi yetenekli görüyorsunuz, bunu bilip ona göre sektör seçmelisiniz.

Hangi sektörden para kazanılır

Örneğin gıda alanında başarılı olduğunuzu düşünüyorsanız, Gıda ürünleri ile alakalı kendi işletmenizi planlayabilirsiniz, ya da kendinizi beyaz eşya konusunda bilgili tecrübeli olarak görüyorsanız bu sektöre yönelmelisiniz. Yani bilmediğiniz bir işe girip rezil olmak bakmak tehlikesi yaşamamak için en güzeli bildiğiniz için yapmaktır. Eğer hiçbir iş bilmiyorsanız o zaman tek başınıza değil profesyonel destek almalısınız. Yani işi bilen birisinden destek alarak onun yönlendirmeleriyle hareket etmelisiniz.

Evet şimdi aklımıza gelen soru, "bu zamanda kime güvenilir, başkası başkasının işini nasıl yapar, kimden destek alayım" olabilir, ancak gerçekten işini profesyonelce yapan insanlar bulunmaktadır. Onlardan destek almanızı tavsiye ederiz. Ya da "ben kendi başına hareket etmek istiyorum kimseden destek almayı düşünmüyorum" diyorsanız o zaman bütün sektörleri iyice enine boyuna araştırmayı ihmal etmeyin, sonra hüsrana uğrayıp üzülmeyin.

Kendi işimi kurarken nelere dikkat etmeliyim

  • En önemlisi ihtiyaç olan bir bölgede faaliyet göstermenizdir. Yani gerçekten sizin kurduğunuz iş, o bölgede önemli bir ihtiyaç olmalıdır.
  • İyi bir fizibilite çalışması yapılması gerekir. Bir kenarda krediniz olması gerekir. Başlangıçta iyi kar yapamayacağınızı düşünerek zor günler için para bulundurmalısınız.
  • Güler yüzlü samimi olmalısınız.
  • Üçün beşin hesabını fazla yapmamalısınız.
  • Müşterinin yerine kendini koyarak ona göre düşünmelisiniz.
  • Her zaman para kazanma hesabına girmemelisiniz, önce müşterinin gönlünü fethetmelisiniz.
  • Yaptığınız işi sırf para kazanmak için değil de insanların mutlu olması amacıyla, onların beğeneceği şekilde yapmalısınız.

Bunları yaptığınız takdirde kendi işini kurarak para kazanma fırsatı sizlere oldukça fazla getiri sağlayacaktır. Unutmamak gerekir ki bu işler de risk faktörü yüksektir.

Ayrıca Gözatın

Fast Food Makarna Dükkanı Açmak

Fast food makarna dükkanı  Gençlerin çok rağbet ettiği Fast food makarna dükkanı genç girişimcilere ilham …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir