Ev / İŞ HAYATI / İş Fırsatları / Kamuya 10 Bin Personel Alımı Yapılacak!
Sponsor Reklam

Kamuya 10 Bin Personel Alımı Yapılacak!

Milyonların heyecanla beklediği haber Çalışma Bakanlığı tarafından duyuruldu. Türkiye'de milyonlarca işsizi ilgilendiren bu habere göre kamuya 10 bin personel alımı yapılacak. Çalışma Bakanlığı'nın kamuoyuna açıkladığı bu müjdeli habere göre işsiz insanların umut kapısı olacak.  Kamuya 10 Bin Personel Alımı ilan ayrıntıları ise Bakanlığın sitesinde daha net bir şekilde öğrenilebilir. Kamuya alınacak personel alımı için sadece üniversite mezunu değil, hemen hemen bütün eğitim kademe mezunları için yerleştirme yapılacak. Ortaöğretim (lise ve dengi okullar) ve üniversite mezunlarına alınacağı personel için ilk tercihler 22 Haziran 2016 1 Temmuz 2016 tarihlerinde internetten gerçekleştirilecek.

Kamuya 10 Bin Personel Alımı neye göre yapılacak?

İşsiz insanların dört gözle beklediği bu müjdeli haberi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Basın ve halkla ilişkiler Müşavirliği yazılı bir açıklama yaparak kamuoyuna duyurdu. 10 bin 144 personelin kamuda istihdam edileceği belirtilen yazılı açıklamada alınacak olan personellerin Kamu Personeli Seçme Sınavı sonuçlarına göre 137 farklı kamu kurum ve kuruluşlarına yerleştirileceği bildirildi. Kamuya alınacak personel ilanına göre Türkiye'de eğitim kurumlarının ortaöğretim lise ve üniversite mezunlarına yönelik yapılacak yerleştirmeler 22 Haziran 1 Temmuz arasında internet ortamında gerçekleştirilecek.

[caption id="attachment_1268" align="alignleft" width="283"]ÇSGB ÇSGB[/caption]

Kamuya alınacak personelin yerleştirileceği yerler

Kamuya alınacak personelin yerleştirileceği kurum ve kuruluşlar ve alınacak personel sayısı şu şekilde olacak:

  • Üniversiteler hariç 190 sayılı Kanun hükmündeki kararnameye tabi olan kurumlara 7856 personel
  • Devlet üniversitelerine 725 personel
  • Mahalli idareler personeli 348 kişi
  • Kamu iktisadi teşebbüslerinde çalıştırılacak personel sayısı 1208
  • Ayrıca diğer başlığı adı altında 7 kişi alınacak.

Kamuya 10 bin personel alım ilanına göre yerleştirilecek olan personelin hizmet sınıf dağılımı şöyle olacak genel idare hizmetleri sınıfına 1767 personel, sağlık ve yardımcı Sağlık Hizmetleri sınıfına 6162 personel, teknik hizmetler sınıfına 825 personel, avukatlık hizmetleri grubuna 150 kişi, Yardımcı hizmetler grubuna 32 personel olacak.

Ayrıca kamu iktisadi teşebbüslerine yerleştirilecek olan 1208 kişinin 436 önlisans 71 lise mezunu 701 kişi ise lisans mezunu olanlar arasından yerleştirilecek.

Tercihlerin belirtilen tarih aralığında yapılması gerektiği unutulmamalıdır. Bunun için zamanında tercih yaparak kamuda personel ilanı değerlendirmek gerektiğini hatırlatalım. Tercihler yapıldıktan sonra birkaç gün içerisinde Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi sonuçları açıklayacağını hatırlatalım. Haber Türkiye'de milyonlarca kişiyi ilgilendirdiği için ayrıntılı bilgileri Türkiyegov.tr adresinden gerilerek yapılacağını hatırlatalım. Herkese bu önemli fırsatı değerlendirmesi dileğiyle hak eden kazansın.

Ayrıca Gözatın

Giyim Mağazası Nasıl Açılır?

İnsanların en temel ihtiyaçlarından biri olan giyinme sayesinde ticaret hiçbir zaman bitmez. Bu sebeple Giyim …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir