Ev / PERSONEL ALIMLARI / Kamu Kurumları Personel Alacak
Sponsor Reklam

Kamu Kurumları Personel Alacak

Personel alımları başlıyor

Beklenmedik darbe girişiminden sonra devlet kurumlarına sızmış olan FETÖ elemanları tek tek temizleniyor. Bunun yerine devlette layıkıyla görev yapacak personel alımları yapılacak. Hemen hemen bütün kurumlarda ihtiyaç oranında sözleşmeli ya da KPSS puanı ile ihtiyaç oranında eleman alımı yapılacak. Başta Milli Eğitim Bakanlığı olmak üzere, Sağlık Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı farklı sayılarda personel alımı yapacak.

Hangi kurumlar personel alacak

Özellikle Milli Eğitim Bakanlığı'nda 20 binden fazla sözleşmeli öğretmen alımı gerçekleştirecei bakan tarafından kamuoyu ile paylaşıldı. Bu kapsamda eğitim fakültelerinden mezun olmuş öğretmenlik bekleyen öğretmen adaylarının oldukça şanslı olduğunu söyleyebiliriz. Normalde Milli Eğitim Bakanlığı öğretmen alımını 2017 Şubat ayında yapmayı planlıyordu. Bu durumda hem önümüzdeki günlerde 20 bin civarında öğretmen kadroları açılacak hem de 2017 Şubat öğretmen alımları yeniden yapılacak. Biz de öğretmenlik bekleyen adayların gerekli hazırlıkları yaparak fırsatları en iyi şekilde değerlendirmesini temenni ediyoruz.

[caption id="attachment_1624" align="alignright" width="300"]KAMU İŞİ KAMU İŞİ[/caption]

Sağlık Bakanlığı Personel Alımı

Sağlık Bakanlığı'nda da 10000  personel alımı yapılacağı duyuruldu. Devlet hastanelerinde açığa alınan Fethullahçı Terör Örgütü yalnız sağlık çalışanlarının yerine istihdam edilmek üzere Kamu Personeli Seçme sınavına gerek olmadan personel alımı yapılacak. Sağlık Bakanlığı hastanelerinde görevlendirilecek olan personelin 10000 civarında olması tahmin ediliyor. Ayrıca Fethullahçı Terör Örgütü adına hizmet eden sağlık kurumlarının kamulaştırılması ile ortaya çıkacak olan hastanelerdeki personel açığının giderilmesi amacıyla oldukça fazla boş pozisyon olacağı ve Sağlık Bakanlığı personel alımı için herkesin oldukça avantajlı olacağı söylenmektedir.

Türkiye'de OHAL kararı alınmasından sonra kamulaştırılan kurumlarda önemli ölçüde personel alımı gerçekleştirilecek Sağlık Bakanı Recep Akdağ tarafından yapılan açıklamada 10000 civarında sağlık çalışanına ihtiyaç olduğu bildirildi. Bu sebeple atama bekleyen sağlık personellerinin önemli oranda eritilerek göreve başlayacağı düşünülmektedir.

Sağlık personeli olabilmek için gerekli şartlar

Sağlık personeli olabilmek için Kamu Personeli Seçme sınavına girmeye ve puana gerek yok. Türkiye'nin hemen hemen bütün büyük şehirlerinde sağlık personeli ihtiyacı olduğu bildirilmektedir. Sizler de bu fırsatları değerlendirerek bulunduğunuz şehirde ya da yakın çevrenizdeki şehirlerdeki hastanelerin personel ihtiyaçlarını öğrenerek başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca devletin diğer kurumlarında oldukça fazla personel açığı olduğu bildirildi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı personel alımı için düğmeye basacak.

Ayrıca Gözatın

Tekzen personel alımı yapacak

Türkiye’nin önemli Yapı marketlerinde biri olan Tekzen personel alımı yapacak. Farklı açık pozisyonlar için Türkiye’nin farklı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir