Ev / PERSONEL ALIMLARI / Jandarma Genel Komutanlığı Lisans mezunu sözleşmeli subay alımı
Sponsor Reklam

Jandarma Genel Komutanlığı Lisans mezunu sözleşmeli subay alımı

Jandarma Genel Komutanlığı Lisans mezunu sözleşmeli subay alımı yapacak. Türkiye'nin savunmasında söz sahibi olacak subayların yetiştirilmesi amacıyla Jandarma Genel Komutanlığı Lisans mezunu yani en az dört yıllık bir Yüksek Öğrenim Kurumu'ndan mezun olmuş kişilerin subay olarak görev alabilmesi amacıyla Muhabere, İstihkam, Havacılık, Kara ve Jandarma sınıfları için erkek personel alımı yapacaktır. Konu ile ilgili ayrıntılı bilgilerin kurumun resmi web sitesi jandarma.tsk.tr web adresinden iyice araştırılmasında fayda vardır. İstikam, Hava, Kara ve Muhabere sınıflarına alınacak adayların başvurularını zamanında yapmasında fayda vardır.

Lisans programlarından herhangi birinden mezun olan adayların konuyla ilgilenmesi halinde başvuru kılavuzunu kurumun adresinden okuyarak gerekli şartları taşımaları halinde bu önemli kurumda göreve başlamak için fırsatı değerlendirmiş olacakların düşünüyoruz. Subay alımı için en önemli şart mutlaka herhangi bir lisans programından mezun olmak veya kesin kayıt tarihinden önce 4 yıllık bir fakülteden mezun olmak gerekmektedir.

Kimler sözleşmeli subaylık başvurusu yapabilir?

Jandarma Genel Komutanlığı Lisans mezunu sözleşmeli subay alımı için başvuru şartları nelerdir, kimler sözleşmeli subay başvurusu yapabilir?

 Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak ve erkek olmak

Denkliği kabul edilmiş olan herhangi bir fakülteden mezun olmak, lisans diplomasına sahip olmak

Nüfus cüzdanında düzeltmen yapılmaksızın 1 Ocak itibariyle 27 yaşını geçmemiş olmak, yani 1 Ocak 1998 den sonra doğanlar başvuru yapabilir. En az Lisans mezunu olma zorunluluğu olduğu için lisansüstü öğrenimini tamamlayanlar da başvuru yapabilmektedir. Bunun gün için de 32 yaş sınırı bulunmaktadır. 1 Ocak 1984 tarihinden doğanlar da başvuru yapabilecektir. Konu ile yakından ilgilenen adayların ayrıntılı şartların öğrenilmesi amacıyla mutlaka başvuru kılavuzunu okumanızda fayda vardır.

Jandarma Genel Komutanlığı sözleşmeli personel alımı başvuru yeri ayıp başvuru şekli nasıl olacaktır?

Başvuru zamanı ve başvuru şekli

Jandarma Genel Komutanlığı sözleşmeli personel alımı için başvurular 23 Eylül 14 Ekim 2016 tarihinde yapılması gerekmektedir. Bunun için kurumun resmi web sitesinden personel> öğrenci alımı sayfasını takip etmekte fayda vardır. Sınava girecek adaylara başvuru sonuçlarının açıklanması ile ilgili esaslar da seçme sınavlarının ilişkin yapılması gereken uygulamalar ve adayların sınava nasıl gelecekleri, hangi belgeleri getirmeleri gerektiği kurumun resmi internet adresinden duyurulacaktır.

Sözleşmeli subay alımı ile ilgili müracaatların mutlaka kılavuzun iyice incelenerek yapılması gerektiğini thatırlatalım. Başvuru formunu doldururken yapacağını yanlışlıklar veya yanlış beyanlardan kendiniz sorumlu olacaksınız ve bu durum sizin zor durumda bırakabilir. Onun için iyice araştırma yaparak titiz bir çalışma sonucunda formun doldurulması gerekmektedir.

Ayrıca Gözatın

Tekzen personel alımı yapacak

Türkiye’nin önemli Yapı marketlerinde biri olan Tekzen personel alımı yapacak. Farklı açık pozisyonlar için Türkiye’nin farklı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir