Ev / PERSONEL ALIMLARI / Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’na Memur Alımı
Sponsor Reklam

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’na Memur Alımı

 Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı tarafından yapılan duyuru ile genel idari hizmetler sınıfına 8. ve 9. derecede olan kadrolar için memur ataması yapılacak. Bunun için yazılı ve sözlü sınav ile değerlendirme yapılarak 23 tane Gümrük ve Ticaret Müfettiş Yardımcısı alınacağı duyuruldu. Bakanlığın ihtiyaç duyulan birimlerinde değerlendirilmek üzere alınacak olan Ticaret müfettiş yardımcıları için yapılacak olan sınav yeri, sınav tarihi ve sınava girecek adaylarda aranan özellikler, Müfettiş Yardımcısı başvuru şartları, sınav başvurusu hakkında bilgiler, sınavın yapılış şekli, sınavın değerlendirilmesi sınav sonuçlarının adaylara duyurulması ve diğer hususlar hakkındaki bilgileri sizlere özetle anlatmaya çalışacağız.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Gümrük ve Ticaret Müfettiş Yardımcısı sınav tarihi ve yeri

Sınav klasik olarak yazılı şekilde yapıldıktan sonra, sözlü sınav ile değerlendirme yapılacak. Her ki sınavda Ankara'da gerçekleştirilecek. Sınavların klasik yazılı olan birincisi  26-27 Kasım 2016 tarihinde sabah ve öğleden sonra yapılacaktır. Yazılı Sınavda başarılı olanlar sözlü sınava girme hakkı elde edecektir. Sınava girme hakkı elde eden adaylara sınavların yapılacağı yer, tarih ve saatler 11 Kasım 2016 tarihinde Bakanlığının resmi internet sitesinden duyulacaktır.

Sınava girme hakkı elde eden adaylara sınava giriş belgesi gönderilecektir. Sınava giriş belgesi olmayan adaylar sınava girmeyecektir. Yazılı ve sözlü sınavların sonuçları adaylara kurumun internet adresi üzerinden duyurulacaktır. Sözlü sınava girme hakkı elde eden adayları yine yeniden nerede sınava girecekleri bildirilecektir.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Gümrük ve Ticaret Müfettiş Yardımcısı başvuru şartları

Devlet memurları kanunu'ndaki genel şartları taşımak üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren İktisadi İdari Bilimler fakültelerinin bölümleri, siyasal bilgiler, hukuk fakülteleri ve denkliği kabul edilmiş bütün Yükseköğretim kurumlarından birini bitirmek.

2015 ya da 2016 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında A grubu kadrolar için KPSS 51 puan türünden en az 80 ve üzeri puan almak

01 01 2016 tarihi hesap edilerek 35 yaşını geçmemiş olmak

Sınavı kazandığı takdirde sağlık durumunun Türkiye'nin her bölgesinde görev yapmaya elverişli olmak ve müfettişlik sınavını kazanması halinde bu görevini yapmasına engel teşkil edecek özrü ve hastalığı bulunmamak

[caption id="attachment_2155" align="alignleft" width="300"]Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Gümrük ve Ticaret Bakanlığı[/caption]

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı memur alımı sınav başvuru bilgileri

Sınav başvuruları 21 Ekim 2016 - 3 Kısım 2016 tarihleri arasında Bakanlığı'nın resmi internet sitesi üzerinden Elektronik formu doldurarak yapılması gerekmektedir. Sınava girmek isteyen adaylar aday bilgi formunu doldurarak gerekli bilgileri gelecek aynı zamanda sınava başvuru esnasında istenen belgelerin elektronik ortamda onaylı sureti eklenecektir. Konu ile ilgili ayrıntılar Bakanlığı'nın resmi internet sayfasından incelenmelidir.

Gerçeğe aykırı beyanda bulunan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. Böyle bir durumda atamaları yapılsa bile Türk ceza kanunu gereği haklarında suç duyurusu yapılacaktır.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı sınavı nasıl yapılacaktır

Sınav yazılı ve sözlü olarak iki aşamalı yapılacaktır. Değerlendirme 100 üzerinden yapılacak ve 70 puanı geçen adaylar başarılı sayılacaktır. Yazılı değerlendirme sonucunda en yüksek puan alan adaydan başlanmak üzere başarılı olanlardan 92 adayın yeterli puan alması halinde sözlü sınava kalacağını bilmeleri gerekir. Yazılı Sınavda başarılı olanlar sözlü sınava çağrılacak, sözlü sınavda başarılı olanlar da Gümrük ve Ticaret Bakanlığı memur personeli olarak görev atılacaklardır.

Sitemiz sadece bilgilendirme amaçlı olarak bu haberi yazmıştır. Ayrıntıları bakanlığın sitesinden okuyunuz.

Ayrıca Gözatın

Tekzen personel alımı yapacak

Türkiye’nin önemli Yapı marketlerinde biri olan Tekzen personel alımı yapacak. Farklı açık pozisyonlar için Türkiye’nin farklı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir