Ev / İŞ HAYATI / İş Fırsatları / Gelir İdaresi Başkanlığı personel alımı ilanı
Sponsor Reklam

Gelir İdaresi Başkanlığı personel alımı ilanı

Vergi toplamakla mükellef olan Gelir İdaresi Başkanlığı 2020 personel alacağını duyurdu. 2016 yılı atama planlamasında yer alan  personel alımı resmi kayıtlarda da açıklanmıştır. Önceki yıllarda çok fazla personel alımı yapmayan kurum bu sene oldukça fazla eleman alımı yaparak kadrolarına dolduracaktır. Bu iş fırsatını değerlendirmek isteyen uzun süre bekleyen konu ile ilgili okul mezunu olan arkadaşların durumunu değerlendirmesi gerektiğini hatırlatalım.

Gelir İdaresi Başkanlığı kaç  personel alımı yapacak

Gelir İdaresi Başkanlığı personel alım ilanı yayınlayarak alınacak personelin bazılarını kurumsal olarak mülakat yoluyla alacakken bazı personeli de atama yoluyla yerleştirecek kurumun bizzat açıkladığı personel alım ilanı ile ilgili yaptığı duyuru şu şekildedir.

Gelir İdaresi başkanlığına alınacak personel kadroları

hizmetli 200, personel şoför 200, personel güvenlik ve koruma görevlisi 250 personel hukuk sorumlusu, Avukat 120 personel

gelir uzman yardımcısı 1250 personel olarak duyurulmuştur. Gelir İdaresi Başkanlığı'nın yaptığı duyuru ile en iyi fırsatı değerlendirmek isteyen özellikle lise mezunu gençlerin KPSS sınavlarından yeterli puan almaları şartıyla müracaat yapılabilir. [caption id="attachment_1102" align="alignleft" width="300"]Gelir İdaresi Başkanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı[/caption] Gelir İdaresi Başkanlığı personel alımı kapsamı Gelir İdaresi'nin resmi web sayfasından yaptığı duyuru ile başkanlıkta görev yapan personelin çalışmalarına yardımcı olmak amacıyla 2016 yılında istihdam edilecek personelin günümüz çalışma şartlarına uygun olarak sürdürüleceği bildirilmiştir. 2016 yılında çalışanların görevlerini rahat bir şekilde yürütebilmesi için gerekli nitelikleri taşıyan teknik bilgi verilmek amacıyla seminerlerden yaralanması da istenmektedir. 2016 yılında Gelir İdaresi başkanlığına kazandırılması düşünülen toplam 2020 personelin iş yükünün hafifletilmesi amaçlanmaktadır, denilmektedir. Ayrıca kurum içinde ihtiyaç dahilinde görevde yükselme sınavlarının yapılacağı bildirilmiştir. İyi bir işim olsun diyenlerin Gelir İdaresi Başkanlığı personel alım ilanını değerlendirmesi gerekmektedir. Bu fırsatı değerlendirenler rahat bir nefes alarak hayatlarının geri kalan bölümlerinde iyi bir kurumda çalışma fırsatı yakalayabilir.

Ayrıca Gözatın

Giyim Mağazası Nasıl Açılır?

İnsanların en temel ihtiyaçlarından biri olan giyinme sayesinde ticaret hiçbir zaman bitmez. Bu sebeple Giyim …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir