Ev / 5N1K / Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar
Sponsor Reklam

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

 Türk toplumunun en önemli sorunlarından birisi, sürekli olarak çalışabileceği işinin olmaması ya da iş garantisi özel sektörde sürekli olmaması sebebiyle kredi çekerken gelir belgesi istemeyen bankalar araştırılır. Bu önemli bir sorundur. Çünkü devlet memuru olmayanlar haricinde ülkemizde çalışanların çoğunun bazı durumlarda işten çıkması sebebiyle ihtiyacını karşılamak amacıyla Kredi çekmek için gelir belgesiz kredi veren bankalar tercih edilmektedir. Biz de sizler için gelir belgesine ihtiyaç olmadan nasıl kredi çekilir, hangi bankalar bu konuda yardımcı oluyor sizlere bilgilendirme yapacağız.

Gelir belgesi olmadan Kredi verebilecek bankalar

Serbest meslek sahibi insanların özellikle de kırsalda yaşayan hayvancılık, tarımve  esnaflık yapan insanlar Kredi ihtiyaçlarını gidermek için acil durumlarda para çekmeleri gerekebilir. Böyle zamanlarda bankalar müşterilerine Kredi vermek için ve doğal olarak verdikleri borç parayı geri almak için teminat niteliğindeki gelir durumunu gösteren belge sormaktadır. Ancak gelir belgesi bulundurmayan, olmayan insanlar mecburen kendilerine uygun faizle ve gelir belgesi olmadan Kredi verebilecek bankaları araştırır ve onlarla çalışmak isterler.

Başlangıçta Kredi talebinde bulunan insanlardan gelir belgesi istemeyen Finans kurumları daha sonra gelir belgesi talebinde bulunabilmektedir. Türkiye'de gelir belgesiz kredi veren bankalar köylüye, çiftçiye, esnafa kredi desteği sağlamak amacıyla faaliyet yürütmektedirler.

[caption id="attachment_2133" align="alignleft" width="300"]Kredi Veren Bankalar Kredi Veren Bankalar[/caption]

Gelir belgesiz kredi sağlayan bankalar

Gelir belgesiz kredi sağlayan bankalar sıralamasında en çok tercih edilenler; Ziraat Bankası, İş Bankası, Akbank, Finansbank, Şekerbank, VakıfBank, ING Bank, HSBC Bank, Türkiye Ekonomi Bankası ve DenizBank başı çekmektedir. Sadece gelir belgesiz kredi çekme fırsatı yeterli değildir, bankalar aynı zamanda Kredi talebinde bulunan kişilerden Kredi notunun yeterli olmasını da ister veya ipotek altına alabileceği sizin adınıza kayıtlı olan herhangi bir gayrimenkulün tapusunu da talep edebilirler.

Bankalar reklamlarda gelir belgesiz kredi verebileceklerini kamuoyuna paylaşırken bazı durumlarda sizin düşünemediğiniz belgeleri isteyebilir. Kredi talebinde bulunduğunuz zaman bankalar verdikleri parayı geri alabilmek için sizden farklı başka belgeler isteyebilir.

Gelir belgesi olmadan kredi veren bankalardan birisi size 30 bin lira kredi sağladığını varsayalım. Bunun için sizden öncelikle kimlik belgenizi isteyebilir, tapu sorabilir. En çok tercih edilen ve gelir belgesi istemeden kredi veren banka sıralamasında Akbank oldukça fazla kolaylık sağlamaktadır. Bankaya gitmeden bile sadece TC kimlik numaranızı bankanın 44 25 numaralı servisine bir SMS atarak size kredi çekip çekmeyeceğini anında bildirilecektir.

Gelir belgesiz kredi alabilmek için hangi belgeler gerekir

  • Esnaf olanlar vergi kimlik belgesini sunmak zorundadır.
  • Tarımda çalışanlar Kredi talebinde bulunmak isterse çiftçilik belgesi ibraz etmek zorundadır.
  • Gelir belgesiz kredi talebinde bulunmak için TC kimlik numarası olan Nüfus cüzdanını veya resmi başka bir kimlik belgeniz yeterlidir.

Bazı durumlarda bankalar sizlerden adınıza kayıtlı olan son üç aylık ödenmiş herhangi bir fatura talebinde bulunabilir. Bütün Bu belgeleri hazırlayanlar bankaya müracaat ettiği zaman yüzde yüz kredi alma garantisine sahip değildir. Bankalar sizin şartlarınızı inceler ve kredi notunuz da uygunsa kredi talebinizi olumlu olarak karşılayabilir. Belgesiz kredi veren bankalar kredi verecek kişileri iyice araştır ve borcunu geri ödeyebileceğine ikna olursa kredi verebilir. Ancak dürüstçe söylemek gerekirse herkes bu fırsattan yararlanamaz.

Ayrıca Gözatın

Çiftlik Oyunları ile Para Kazanma

Son zamanlarda internetten para kazanmak oldukça kolay hale gelmiş olup, gerek sosyal medya hesapları üzerinden …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir