Ev / Ek iş ilanları / Evde Nedime bilekliği yapma işi
Sponsor Reklam

Evde Nedime bilekliği yapma işi

Evde Nedime bilekliği yapmak

Yaz mevsimi geldi çattı, doğal olarak düğünlerde arka arkaya yapılacak. Bunun için öncelikle gelin adaylarının kına gecesi yapılması gerekir. Kına gecesinde geline en iyi şekilde arkadaşlık yapacak olan Nedime bilekliği yapma işi yapmak isteyenlere de gün doğdu. Ek iş yapıp gelir elde etmek isteyen ailesine katkı sağlamayı düşünen insanlara önemli bir fırsat çıkmıştır. Evde Nedime bilekliği yaparak ailenize destek olabilirsiniz.

Nedime nedir

Asil kadınlara refakat ederek, onun her türlü işlerinden sorumlu olan kişi, yardımcı kadın olan kişilere Nedime denir. Bu kişiler genelde burjuva kesiminden eğitimli, birikimli kadındır. Türkiye'de sınıf ayrımı olmadığı için gelin adayları Nedime olarak kendine en yakın arkadaşlarına, akrabalarını seçer. Onlara kına gecesinde düğünlerde kendine yardımcı olması rica bile edilmez. Türk kültüründe bu bir gelenektir. Kına gecesinde ve düğünlerde Nedime bilekliği takarak gelinin arkadaşı sorumlusu koruması en yakın olduğu işaret edilir.

Nedime bilekliği yaparak para kazanma

Siz de ev hanımı iseniz genç kız iseniz Bunu size anlatmaya gerek yok. Ancak bazı erkekler, gençler bu kelimenin ne anlama geldiğini bilmez. Biz de bu sebeple açıklama ihtiyacı hissettik. Evde Nedime bilekliği yapma İşi sayesinde aile bütçesine para kazandırma düşüncesinde olanlar işin ekonomik boyutuyla ilgilenir. Herkes geçim derdinde, para derdinde o zaman ev ortamında oturduğumuz yerden boş zamanlarını değerlendirerek Nedime bilekliği yaparak para kazanma ayrıcalığından yararlanabilirsiniz.

Nedime bilekliği nasıl yapılır

Nedime bilekliği yapmak için gerekli malzemeler oldukça sık bulunan her evde olan malzemelerdir. Bunlar tel makası, pense, ya da kargaburun, makas ve farklı renklerde çiçekler, suni plastik ve bu çiçeklerin sapını kesmek için pense ya da kerpeten olabilir. Ayrıca farklı renklerde kurdele silikon tabancası silikonlara ihtiyaç duyulur. Nedime bilekliği yapmak için kurdelelerin yarım metre uzunluğunda kesilerek hazırlanması gerekir ve Seçtiğiniz çiçeklerin tam orta yerine silikon ile kurdele yapıştırmalısınız. Daha sonra bu büyük çiçeğin etrafına küçük çiçeklerden farklı şekillerde silikon tabancası ile yapıştırabilirsiniz. Yapacağınız iş bu kadar kolay bu işi yaparak ek gelir sağlamak isteyenlerin evde Nedime bilekliği yapma işini almak için eve ek iş veren firmalarla pazarlık yapması gerekmektedir ya da kendiniz herhangi bir firmaya bağlı kalmaksızın Nedime bilekliği yapabilirsiniz.

Yaptığınız bileklikleri sosyal ağlardaki hesaplarınız aracılığı ile satışa çıkarabilirsiniz. Çünkü düğün mevsiminde mutlaka bu bilekliği ihtiyaç duyulacaktır. Yakınınızda çevrenizde düğün yapacak tanıdıklarınız varsa onlarla da görüşebilirsiniz bu işi kendinizin yapacağınız söyleyebilirsiniz, ancak yine ben bunlarla uğraşmak istemiyorum eve nedime bilekliği işi veren firmalarla anlaşarak onların siparişlerini yapmak istiyorum, diyorsanız konu altına bu işi yapmak istediğinizi belirten mesajlar yazın.

Sipariş almak için firmaların sizinle iletişime geçmesini bekleyin bunun için sadece mail adresinizi bırakmanız yeterlidir.

Nedime bilekliği yaparak ne kadar kazanırım

Nedime bilekliği yaparak ne kadar kazanacağınızı kendiniz firmalarla yapacağınız görüşme sonucunda hesaplayabilirsiniz. Çünkü bir tane bilekliği kaça yapacağınız ne kadar zamanda yapacağınız size kalmış bir durumdur, ancak ortalama 50 kuruş 1 lira arasında bileklik maliyeti doğabilir. Buna emeğimizi de ilave ederseniz kazancınızı kendiniz hesaplayabilirsiniz.

Ayrıca Gözatın

Masa Örtüsü Yıkama İşi

Herkesin evinin çevresinde mutlaka lokanta vardır. Lokantalarda kullanılan masa örtüleri sürekli kirlenir ve yenilenmesi gerekir. …

26 yorumlar

  1. Kayseri Kocasinan ekin yolu sok ozlem apt.kat 5no 9

  2. Öğrenciyim annemle bu işi yapabiliriz olumlu cevap bekliyorum Kocaeli

  3. 5 kisiyiz bu isi yapabiliriz iletisim 5531147247

  4. İhtiyacım var gebze çayırovadan 05316004540

  5. MERHABA KAPAKLI -TEKİRDAĞ DA OTURUYORUM EVDE ARKADAŞLARA NİKAH ŞEKERİ BEBEK ŞEKERİ KINA PAKETLERİ KURUYEMİŞ PAKETLERİ YAPIYORUM AMA FAZLA İŞ OLMUYOR BU YÜZDEN BANA SÜREKLİ İŞ VEREBİLECEK BİLEKLİK TE OLUR FİRMALAR ARIYORUM LÜTFEN YARDIMCI OLUN

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir