Ev / Evde ek işler / Ev hanımları için ek işler / Evde Kına Kesesi İşi
Sponsor Reklam

Evde Kına Kesesi İşi

Evde kına kesesi yapma işi

Düğünlerin vazgeçilmezi kına geceleri için kına kesesi hazırlanması, misafirlere dağıtılması adettendir. Bu iş Türk kültüründe olmazsa olmazlar arasındadır. Evde kına kesesi hazırlayarak para kazanma düşüncesinde olan insanlara bu işin nasıl yapıldığını, nasıl para kazanacaklarını kısaca anlatacağız. Evde para kazanmak ailenize destek olmak istiyorsanız siz de evlere kına kesesi işi veren firmalar ile iletişime geçerek boş zamanlarınızı değerlendirip para kazanmaya başlayabilirsiniz. Özellikle hanımların bu işi çok seveceğini ve kolayca yapabileceğini hatırlatalım. İşin nasıl yapıldığını bilmiyorsanız üzülmeyin, çünkü video siteleri aracılığı ile sizlere evde kına kesesi yapımı basamak basamak gösterilecek ve siz de rahatlıkla yapacaksınız.

 Kına kesesi nasıl yapılır

Kına kesesi için gerekli malzemeler; streç film, yeterli miktarda kına, yapay çiçek, kuruyemiş, tül kese, halay mendili, kilitli poşet ve kurdele sizlere yeterli malzemelerdir. Evde kına kesesi hazırlamak için öncelikle yaklaşık bir yemek kaşığı kınayı streç filmin üzerine koyun daha sonra yuvarlayarak streç filme sarın tül kumaşın güzelce ortasına yapay çiçek koyarak içine kınayı da yerleştirerek bağlayın ve kese şekline getirin içine belli miktarda kuruyemiş yerleştirin. Halay mendilini de içine ilave edin, işlem tamamdır. Bu kadar basit eğlenceli hobi şeklindeki bir ek iş fırsatını değerlendirmek istiyorsanız, evde aile bütçesine katkı sağlama düşüncesinde olan bayanların kına kesesi işi yaparak para kazanmanın ne kadar kolay olduğunu ve bu işi sürekli yapmak istediklerini hatırlatalım.

Evde kına kesesi işi yapmak istiyorum

Firmalar düğün dönemlerinde bu işe ağırlık vermektedir. Evde kına kesesi işi yapmak isteyenlerin evlere bu işi veren firmalarla iletişime geçmesi gerekmektedir. Bunun içinde arama motorlarında gerekli aramayı yaptığınız takdirde sizlere kına kesesi işi verecek firmaların olduğunu göreceksiniz. Gerçi son zamanlarda aşırı talep karşısında evlere kına kesesi işi veren firmalar da fazla reklam vermez oldu. Aşırı talep için ne telefon numaralarını ne de web sitelerini yada adreslerini paylaşıyorlar. İhtiyaçları olduğu durumlarda bizim gibi evlere ek iş fırsatları sunan Web siteleri aracılığı ile eleman temini yapmaktadırlar. Yani bu işi yapmak istiyorsanız sitemizin mesaj bölümüne iş başvurusu yazabilirsiniz firmalar ihtiyaç durumunda sizinle iletişime geçecek ve size bu işi yapmanız için mail atacaktır.
Lütfen konu altına kendinizi en iyi şekilde tanıtan iş başvurusu mesajları doldurun buna ön başvuru adını da verebilirsiniz. Yaptığınız bu girişim firmaların ihtiyaçları ve sizin bıraktığınız bilgilerin güvenilirliği ile doğrudan orantılıdır.

Evde kına kesesi yaparak ne kadar kazanırım?

Kına kesesi yapma işi firmaların ihtiyaçları ile ilgili olduğu için ve sizin çalışmanıza da bağlı olacağı için tam rakamı söylemek doğru olmaz. Ancak yapacağınız parça başı iş ve tane başı fiyat ile kazancınız belirlenecektir. Tahmini bir rakam ise 1500-2000 lira civarında kazanç elde edebilirsiniz.

Ayrıca Gözatın

Ev Pansiyonculuğu İşi

Ev pansiyonculuğu ülkemizde hızla yayılan bir iş kolu haline gelmeye başlamıştır. Pansiyonculuk turistik bölgelerde uzun …

155 yorumlar

  1. Kocaeli değirmenderede oturuyorum evde paketleme işi yapmak istiyorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir