Ev / Evde ek işler / Ev hanımları için ek işler / Evde Bohça işi – Evde Bohça işinden Para Kazanma
Sponsor Reklam

Evde Bohça işi – Evde Bohça işinden Para Kazanma

Bayanlar için ek gelir fırsatı sunan evde bohça işi oldukça eğlenceli kazançlı bir ek iş fırsatı vermektedir.  Bayanlar geçmiş dönemlerde özel eşyalarını yaptıkları bohçaların içinde sakladı. Evlenme çağına gelen genç kızlar borçlarını açar ve herkese gösterildi. Evde Bohça işi ile damat adayının evine hediyeler götürülürdü. Bu durum son zamanlarda ortadan kalkmış gibi görünse de kültürüne sahip çıkmak isteyen yörelerde bohça geleneği devam etmektedir. Kadınlar bu işe oldukça fazla önem vermektedir. Çünkü özenle itina ile hazırladıkları çalışmalarını bohça içine yerleştirip sunmaktadır. Bohça isimleri farklı şekillerde anılmaktadır. şal bohça, yazma bohça, Ahmediye bohça, sandık bohçası, basına bohça, Çarşı bohçası gibi farklı isimlerde kullanılmaktadır.

Eskiden kadınlar mutlaka ellerinde bir bohça ile dolaşmak zorundaydı. Günümüzde çocukların arabaları puset ve annelerin yanında taşıdığı çanta içinde taşırlardı.  Şimdi bayanlara yeni bir  ek iş fırsatı sunan evde bohça işi sizleri de gelir getirebilir.

Eğer evinizde boş zamanlarınız fazlaysa ve ailenizin geçimine Katkı sağlamak için paraya ihtiyaç varsa sizlere tavsiyemiz Evde Bohça işi yapmanızdır.  Bohça işi evde fazla zamanı olanların ve el becerileri güçlü olan bayanların yapabileceği ek iş fırsatıdır.

Bu işi genelde çeyiz Dükkanı yapan yerlere satarak para kazanabilirsiniz. Çeyiz malzemeleri satan firmalarla anlaşarak evde bohça yapacağınızı ve bu bohçayı sürekli olarak temin edeceğinizi söylediğiniz takdirde nostaljiye düşkün olan bayanların bu bohçalardan satın alacağını söyleyebiliriz. Eğer herhangi bir işveren ile çalışamazsınız. Kendi başınıza yaptığınız bohçaları sosyal medya aracılığıyla satma fırsatı yakalayabilirsiniz. Instagram'dan Facebook'ta açtığınız hesaplarla yaptığınız bohçalarının resimlerini çekip yayınlarsınız ve bunları satın almak isteyen kişiler sizinle iletişime geçersiniz. Düzgün yapılan çalışmalar mutlaka değerlendirilir. Göznuru elemeği çakışmalarınız mutlaka Çevrenizde de ilgi görecektir. Yakın çevremizden başlayarak gelin bohçası yapacağınızı genç kızı olanların bu çalışmaya değer vereceğini ve satın almak isteyeceğini tahmin ediyoruz konu altına yorum yaparak evde bohça işi ile ilgilendiğinizi içinde neler olduğunu yazabilirsiniz Böylece sizinle iletişime geçmek isteyenler yaptığınız çalışmalardan haberdar olmak isteyenler bırakacağınız iletişim bilgileri ile izinle haberleşir evde bohça İşi boş zamanı değerlendirmeleri gerekir.

Ayrıca Gözatın

Makale Yazma İşi

Belli bir kültür birikiminiz var fakat işsizsiniz, emekli oldunuz evdesiniz, çocuklarınız var çalışamıyorsunuz ve evde …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir