Ev / Evde ek işler / Evde Baharat Paketleme İşi
Sponsor Reklam

Evde Baharat Paketleme İşi

 Baharat Asya kıtasının vazgeçilmez yiyecekleri arasında yer almaktadır. İster yemeklerin içinde olsun, ister kaynatılarak demlensin çay şeklinde içilsin, evlerde olmazsa olmaz. Özellikle kırmızı pul biber, karabiber, tarçın, nane, yenibahar, zencefil, ıhlamur, kuşburnu... ilk aklımıza gelen baharatlar. Para kazanmak isteyenlere evde baharat paketleme işi veren firmalar tarafından önemli gelir fırsatı tanınmaktadır. Mis gibi kokulu ve şifalı bir ek iş istiyorsanız sizlere baharat paketleyerek para kazanma fırsatını değerlendirmenizi tavsiye ederiz.

Kimler baharat paketleyerek para kazanabilir

Özellikle evde boş zamanı fazla olan ev hanımları genç emekliler ya da babalarından annelerinden cep harçlığı istemekten bıkan öğrenciler bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirdikleri takdirde evde baharat paketleme yaparak önemli oranda hem ailesine hem de kendisine gelir sağlayabilir.

Baharat paketlemek istiyorum

Baharat, insanları geçmiş dönemlerde birbirine bağlayan önemli bir köprü olmuştur. Baharat Yolu'nu duymuşsunuzdur. Anadolu'dan geçerek Hindistan'a kadar uzanan bu yol insanların baharata olan ilgisinin merakını tarihin geçmiş sayfalarına kadar taşımaktadır. Baharat her ulus için çok önemlidir. Özellikle Asyalılar için vazgeçilmez bir yiyecek olan baharat son dönemde damak tadı olarak Avrupa kıtası ve Amerika kıtasına kadar yayılmıştır.

[caption id="attachment_1618" align="alignright" width="300"]Baharat paketleme Baharat paketleme[/caption]

Bu sebeple sadece ülkemizde değil yurt dışına ihraç etmek için de firmalar Baharat paketleme işi yapacak eleman aramaktadır. Evde kuşburnu paketleme işi, evde papatya paketleme işi, evde tarçın paketleme işi, evde meyankökü paketleme işi oldukça fazla rağbet gören ek işler arasındadır. Eğer Sizler de, ben de bu işi yapabilirim, bu işi nasıl yapabilirim, diye düşünüyorsanız size tavsiyemiz eve baharat paketleme işi veren firmalarla iletişime geçmek için bu fırsatı değerlendirmelidir.

 Baharat paketleme işi nasıl yapılır

Firmaların sizlere göndereceği baharat çeşitlerini istenilen miktarda ambalajlayarak hazırlamanız gerekir. Oldukça hassas bir iş olduğunu hatırlatalım. Çünkü gramla yapılacak olan bu işin mali değeri oldukça yüksektir. Sizin herhangi malzeme satın almanıza gerek yok. Paketleme isteyen firma size gerekli olan bütün malzemeleri getirecektir. Sizden istenilen gramajda ürünleri paketleyerek işi zamanında teslim etmemiz gerekir.

Ihlamur paketleme işi çok hassas yapılmalıdır. Çünkü ıhlamurun çiçeği ortalama 250 lira civarındadır. Onun için 1 gram, 2 gram bile çok çok önem arz etmektedir. Size çuvalla teslim edilecek olan baharatları çok hassas bir şekilde tartarak paketlere ayarlamanız gerekmektedir. Yoksa ürün eksik ya da istenilen şekilde çıkmazsa masraf sizden kesilir. Ihlamur paketleyerek para kazanma fırsatını değerlendirmek için evlere baharat paketleme işi veren firmalarla iletişime geçmelisiniz.

Baharat paketleme işine nasıl müracaat ederim

Konu altına kendinizi en iyi şekilde tanıtan mesajlar yazınız. Firmalar sizin kişiliğinizi öğrendikten sonra bırakacağınız Mail adresinden size ulaşacaktır.

Ayrıca Gözatın

Evde Makyaj Pamuğu Paketleme İşi

Makyaj yapan insanların, özellikle yatmadan önce makyajlarını temizlemesi şarttır. Yoksa cilt hava almaz ve bozulur. …

32 yorumlar

  1. Kocaeli Derince Adım cem 2 bebeğim var ek iş yapmak istiyorum

  2. Kocaeli Derince Adım cem elektrik mezunuyum elim her ise yatkındır ek iş yapmak istiyorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir