Ev / 5N1K / Ek iş nedir?
Sponsor Reklam

Ek iş nedir?

Ek iş; normal zamanlarda kazanılan para kişinin giderlerini karşılamıyorsa ya da aile bütçesinin eksiye düşmesi durumunda ihtiyaç olunan paranın karşılanması amacıyla fazladan yapılan işlere ek iş denir. Yani normal kazanç istenilen seviyede, miktarda değilse daha fazla para kazanmak amacıyla ilaveten yapılan işlere ek iş adı verilir.

Elbette sadece az kazanan maaşı az olan kişilerin çalışıp para kazanmak için fırsata dönüştürdüğü durum ek iş olarak değerlendirilemez.

Türkiye'de ek iş

Türkiye'de ek iş kavramı Daha ziyade boş durmamak amacıyla yapılan faaliyetlere denilmektedir. Türk toplumu çalışmayı sever boş durmaktan rahatsız olur. Gerçi son zamanlarda rahatına düşkün insanlar giderek artmaya başlarsa da gerçek anlamda para kazanma durumunda olan insanlar da bulunmaktadır.

Burada bizim kullandığımız ek iş terimi herkesin anlayabileceği şekilde yorumlanabilir. Eğer boş durmamak, zamanı paraya dönüştürmek için farklı bir uğraş yapmak ve bunun sonucunda da para kazanmak amacıyla bir çalışma faaliyet olarak düşünüyorsanız size göre bu ek iş anlamında kullanılır. Ancak herhangi bir insan normal bir işinden belli süre içerisinde çalışarak yeteri kadar emeğinin karşılığı olan parayı alamıyorsa ve ailesini geçindirmek de sıkıntı yaşıyorsa, fazladan boş zamanlarını değerlendirerek farklı ikinci bir iş yapması gerekmektedir.

Gerçek ek iş

Gerçek ek iş bu manada kullanılması gerekir. Oysa Türkiye'de gelir adaletsizliği sebebiyle emekliler emeklilik süresi boyunca aldıkları maaş yetersiz geldiği için mecburen ek gelir sağlamak amacıyla farklı uğraşlara girmek zorunda kalıyor. Aynı şekilde evde sadece bir erkek çalışıyorsa, ev kira lise Çocuklar Eğitim görüyorsa doğal olarak Evin hanımı da ailesine destek olmak amacıyla evde boş zamanlarını değerlendirmek ya da evde olmasa bile başka bir yerde para kazanma fırsatı sunan ek işler bulmak istemektedir.

EK İŞ ARA

Biz de ek iş ara nokta com sitesi olarak herkes hangi manada kullanırsa kullansın para kazanma fırsatı yakalaması için farklı ek gelir fırsatları sunmaya çalışıyoruz.

Hep söylediğimiz gibi sitemiz kesinlikle iş vermiyor, Ne işverenleri tanıyoruz ne de kimseye iş veriyoruz. Bu sebeple bize iş talebi içeren mesajlar göndermeyiniz. Yazdığımız iş tanıtımlarında da anlattığımız gibi evlere ek iş veren firmalar sizin iletişim bilgilerinizden sizlere ulaşma yöntemi ile iş verebilir.

Ayrıca Gözatın

Kurşun Kalem Nasıl İmal Edilir

Kurşun Kalem İmalatı Kurşun kalemin tarihi on sekizinci yüzyıla kadar dayanıyor. Kurşun kalemin icadı için …

4 yorumlar

  1. Is vermiyosaniz neden bizi oyaliyosunuz dalgami geciosunuz

  2. Evde paketleme sarma katlama gibi işler yapabilirim numaram 05335291405

  3. iş ihtiyacım var evde yapılacak

  4. ek iş ihtiyacım var her türlü evde yapılacak iş olur

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir