Ev / İŞ HAYATI / Dizilerde Figüranlık Yapmak
Sponsor Reklam

Dizilerde Figüranlık Yapmak

Figüran olmak istiyorum, Nasıl figüran olunur, figüran olma taktikleri, figüranlık için başvuru, Dizilerde figüranlık yapmak istiyorum
Son dönemde dizi furyası sayesinde en çok ihtiyaç duyulan elemanlardan biri olan figüranlık yerine göre iyi paralar kazandırabilir. Dizi çekimlerinde kalabalık sahneler için aranan figüranları günlük 40-50 lira yevmiye verilmektedir. Ekranda bir kaç saniye görünmek için uzun süre beklemek zorunda kalan figüranlar aslında gelecekte hedeflerini büyüterek daha önemli roller de görev almak isterler. Doğal olarak herkes şöhretin peşinde koşar. Dizilerde figüranlık yapmak sizlere ek gelir sağlayabilir. Yaşadığınız bölgenin konumuna göre dizi çekimi tercihleri yapılabilir. Siz de bu durumda fırsatı değerlendirip ek iş yapma şansını yakalayabilirsiniz. Özel televizyonların çoğalması dolayısıyla dizilerin mantar gibi artması doğal olarak figüran ihtiyacını da gündeme getirmiştir. Bazı diziler tutarken uzun soluklu çekimler yapılıyor ve farklı yüzlere ihtiyaç duyuluyor. Sizler de bu fırsatları ek gelire dönüştürebilirsiniz. Çünkü dizi çekimlerinde farklı karakterlere ihtiyaç duyulmaktadır.

Dizilerde figüranlık yapmak oldukça basit fakat sonrasında devamını getirmek çok zordur. Çünkü figuranlara çok önemli görevler düşmez. Sadece görsel açından ekranı kaplar ya da bir iki cümleyi söyler geçerler. Ancak uzun süre setin arkasında bekleyerek zamanı geçirmek her babayiğidin harcı değildir. Ayrıca dizilerde figüranlık yapanlara yüksek ücretler ödenmez. Bunun için daha çok öğrenciler bu işe ilgi gösterir. Öğrencilere harçlık çıkaracak bir ek iş gibi düşünün. Figüranlık yaşadığınız bölgede dizi çekimleri ya da film çekimleri varsa veya reklam çekimleri için sizlere ihtiyaç duyulabilir. Figüranlığın bir basamak olduğunu düşünebilirsiniz. Sonrasında eğer sizi keşfeden birisi olursa büyük paralar işte o zaman kazan olacağını bilmeniz gerekir. Çünkü bütün ünlüler figüranlıktan yukarıya tırmandılar kimse tepeden ünlü olmadı. Figüran olmak için herhangi bir kriter bulunmamaktadır. İşini iyi yapan yönetmenin söylediklerini harfiyen uygulayan yetenekli kişiler daha çok öne çıkar ve doğal olarak daha fazla para kazanır. Siz de yeteneklerinizi kullanmak istiyorsanız ek gelir sahibi olmak için çevrenizdeki her türlü senaryoyu iyi değerlendirmelisiniz.
Unutmayın bazen büyük projeleri küçük bir figüran kurtarabilir. Figüranlar da projeler için oldukça önemli görevler üstlenir. Çalışma disiplini olan kişiler her yerde Dizilerde figüranlık yapmak işinden de para kazanabilir. Yetenekli olan ziyaretçilerimizin figüranlık yapmak için dizi çekimlerinin film çekimlerinin ya da reklam çekimlerinin nerelerde olduğunu araştırması gerekir. Kendilerine de fırsat doğacak ek kazanç kapıları açılacaktır.

Ayrıca Gözatın

EVDE EK İŞ FARKINDALIĞI

Ek iş veren firmalar, evlere ek iş imkanı sunan firmalar, evde çalışmak isteyenlere iş fırsatı …

2 yorumlar

  1. figuranlık yapmak istiyorum 0551 135 14 44-0532 589 53 03

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir