Ev / İŞ HAYATI / İş Fırsatları / Diyanet İşleri Başkanlığı Sözleşmeli Personel Alımı
Sponsor Reklam

Diyanet İşleri Başkanlığı Sözleşmeli Personel Alımı

Diyanet İşleri Başkanlığı sözleşmeli personel alım ilanı

Türkiye'de dün işlerinden sorumlu kurum olan Diyanet İşleri Başkanlığı sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Kamuoyuna yapılan bu duyuru ile uzun zamandan beri bu haberi bekleyenler oldukça mutlu oldu. Çünkü üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olan insanlar iyi bir kurumda göreve başlayarak ailesine para kazandırmak için önemli bir fırsat yakaladı. Diyanet İşleri ihtiyaç oldukça zaman zaman personel alımı gerçekleştirmektedir.

Diyanet İşleri Başkanlığı Açık Pozisyonlar

Bu sene alınacak personelin Kamu Personeli Seçme Sınavı 2016 B grubu puan esasına göre boş pozisyonlara adaylar sözlü sınav uygulanarak alınacak. Her pozisyon için 10 katı aday sözlü sınava çağırılacak. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın sözleşmeli personel alımı yapacak açık pozisyonlar şunlar:

  • Yazma Eser Patoloji Uzmanı
  • Yazma Eser uzmanı
  • Tarihçi
  • Mütercim-tercüman
  • Arşiv uzmanı

ünvanlı boş pozisyonlar için sözleşmeli personel alımı yapılacaktır.

Personel alımı için genel şartlar

Diyanet İşleri Başkanlığı sözleşmeli personel alımı için genel şartlar: Adayların devlet memurluğu kanunu dördüncü maddesinde bulunan A bendindeki şartları taşıma yükümlülüğü bulunmaktadır.

[caption id="attachment_629" align="alignleft" width="300"]Diyanet İşleri Başkanlığı Diyanet İşleri Başkanlığı[/caption]

Sözleşmeli personel alımı başvuru şekli ve başvuru yeri başvuru tarihi

Diyanet İşleri Başkanlığı sözleşmeli personel alımı için başvuru şekli ve başvuru yeri başvuru tarihi şu şekildedir:

Diyanette çalışmak için şartları taşıyan adayların 15 Temmuz ile 25 Temmuz 2016 tariflerinde Diyanet'in resmi sitesine giriş yaparak insan kaynakları bölümünden e-başvuru programında faydalanarak 4 B sözleşmeli personel alımı formunu doldurmaları gerekiyor. Ayrıca kendilerinden istenen ek belgeleri kendilerine en yakın il müftülüğüne bizzat götürmeleri gerekmektedir.

Yurtdışında yaşayan vatandaşlar müracaat için e-başvuru yaptıktan sonra gerekli belgeleri kendileri adına üçüncü şahıslar herhangi bir il müftülüğüne teslim edebilecektir.

Diyanet İşleri Başkanlığı iş başvurusu için istenen belgeler

  • Mezuniyet belgesi,
  • T.C kimlik belgesi
  • Askerlikte belgesi
  • Sabıka durum belgesi

Diyanet İşleri Başkanlığı sözleşmeli personel alım ilanı ile ilgili ayrıntıları Diyanet'in resmi sitesine girerek ayrıca ayrıntılı bir şekilde okunup gerekli bilginin alınıp gerekli şartların yerine getirilmesi tavsiye edilmektedir.

 Bu, sadece bilgilendirme yazısıdır.

Ayrıca Gözatın

Giyim Mağazası Nasıl Açılır?

İnsanların en temel ihtiyaçlarından biri olan giyinme sayesinde ticaret hiçbir zaman bitmez. Bu sebeple Giyim …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir