Ev / PERSONEL ALIMLARI / Dışişleri Bakanlığı lise mezunu personel alım ilanı
Sponsor Reklam

Dışişleri Bakanlığı lise mezunu personel alım ilanı

 Ülkemizin yurtdışındaki konsolosluk ve büyükelçilik nezdinde temsili için ihtiyaç olan pozisyonlar için Dışişleri Bakanlığı lise mezunu sözleşmeli personel alımı yapacak. Bunun için Bakanlığın ihtiyaç duyduğu başkonsolosluklar ve büyükelçilikler için sözleşmeli lise mezunu personel alımı yapılacak. Alınacak personelin Türk uyruklu ve sözleşmeli olacağını hatırlatalım. Alınması düşünülen personellerin öncelikle işini en iyi şekilde yapan tecrübeli ve bulunduğu ülkenin dilini konuşabilen kişiler olması gerekmektedir.

Dışişleri Bakanlığı lise mezunu personel alımşartları

Lise ve dengi okul mezunu ya da Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kabul edilen yabancı okullardan mezun olmak şartı aranmaktadır. Aynı zamanda kamu haklarından yoksun olmamak, erkek ise askerliğini yapmış ya da yapmış sayılmak müracaat edecek adayların her türlü iklim koşulunda görev yapabileceğini belirten sağlık kurulu raporu olması gerekmektedir. Dışişleri Bakanlığı lise mezunu sözleşmeli personel ilanında en önemli maddelerden birisi doğal olarak çok iyi seviyede İngilizce ve Türkçe konuşmak gerekmektedir.

Bilgisayar kullanmasını bilen elemanlarında avantajlı olacağını hatırlatalım.

Adayların ihtiyaç olan büyükelçilik ve başkonsolosluğu inceledikten sonra çalışmak istediği yer için özgeçmiş hazırlaması gerekmektedir. Yani sınava katılmak istediğini belirten başvuru dilekçesini, telefon numarasıyla, Mail adresiyle kendine nasıl ulaşılacağını dilekçesine ve özgeçmişine eklemelidir.

Başvuruda istenen belgeler

  • Başvuru dilekçesi
  • Özgeçmiş CV
  • Pasaportun aslı ya da onaylanmış sureti ve işlem görmüş sayfalarının fotokopileri
  • Mezun olduğu okuldan aldığı belge aslı ya da onaylı sureti ile birlikte fotokopisi
  • Nüfus cüzdanının aslı ya da onaylanmış bir sureti
  • Erkek adayların askerlikle ilişiği olmadığını gösteren belgenin aslı ya da fotokopisi
  • 2 adet son 6 ay içinde çekilmiş vesikalık fotoğraf

Başvurular hakkında ayrıntılı bilgi almak amacıyla Bakanlığı'nın resmi web sitesine girerek bütün ayrıntıların tek tek okunmasını tavsiye ediyoruz.

Dışişleri Bakanlığı sözleşmeli personel alımı

Dışişleri Bakanlığı lise mezunu sözleşmeli personel alımı yapılacak olan birimler şunlardır: Türkiye Cumhuriyeti Doha Büyükelçiliği, Türkiye Cumhuriyeti Düsseldorf Başkonsolosluğu, Türkiye Cumhuriyeti Boston Başkonsolosluğu, Türkiye Cumhuriyeti Hoston Başkonsolosluğu, Türkiye Cumhuriyeti Riyad Büyükelçiliği ve Türkiye Cumhuriyeti Karlsruhe Başkonsolosluğu

Güncel personel alımı ile ilgili ilanların aşağıdaki linkten takip edilmesinde yarar var.

http://www.mfa.gov.tr/sub.tr.mfa?20908016-8cff-4c43-b941-29a82ee36abb

Ayrıca Gözatın

Tekzen personel alımı yapacak

Türkiye’nin önemli Yapı marketlerinde biri olan Tekzen personel alımı yapacak. Farklı açık pozisyonlar için Türkiye’nin farklı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir