Ev / PERSONEL ALIMLARI / DHMİ sözleşmeli personel alımı yapacak
Sponsor Reklam

DHMİ sözleşmeli personel alımı yapacak

Devlet Havayolları Meydanları İşletmesi sözleşmeli personel alımı havalimanlarında etkin bir şekilde görev üstlenecek ve ihtiyacı karşılayacak olan sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Türkiye'nin havalimanlarından sorumlu olan bu kuruluşunda görev almak isteyen, işe ihtiyacı olan vatandaşların bu eleman alım ilanı ile ilgili olarak merak ettiği sorulara cevap vermeye çalışacağız. Kuruluşun Merkez teşkilatında çalıştırılmak üzere resmi gazetede yayınlanan DHMİ Genel Müdürlüğü'nün hukuk Müşavirliği avukatlık ve atama yönetmeliği hükümlerince boş bulunan merkez için üç tane, İstanbul Atatürk Havalimanında görevlendirilmek üzere 5 Avukat pozisyonu için 399 sayılı kanun hükmünde kararname uyarınca atama yapılacak. Bunun için evlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü'ne avukatlık giriş sınavı sözlü olarak yapılacak ve sonrasında gerekli şartları yerine getirenler avukat olarak atanacaktır.

Devlet Hava Meydanları avukatlık sınavı için başvuru şartları

  • 657 sayılı memur olma kanunu kapsamında genel şartları taşımak
  • Üniversitelerin hukuk fakültelerinden veya denkliği kabul edilmiş Yüksek Öğrenim Kurumu'nun yurtdışındaki işbirliği yaptığı kurumlardan mezun olmak
  • Kamu Personeli Seçme Sınavı B grubu kadroları için yapılmış olan 22 Mayıs 2016 tarihli KPSS3 puan türünden minimum 70 puan almış olmak

DHMİ sözleşmeli personel alımı başvuru yeri şekli ve tarihi

Sözleşmeli personel sınavına girmek isteyenlerin başvuruların 29 Eylül 2016 tarihinde başlayarak, 7 Ekim 2016 tarihi mesai bitimi ile saat 17:30 da kadar Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü genel merkezinden ya da kurumun resmi internet sitesinden temin edilecek olan başvuru formu doldurulması ve ayrıca kendilerinden istenen belgeler ile beraber bizzat elden yada posta ile DHMİ insan kaynakları başkanlığına yapılması gerekir.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi sınavına kimler girebilir

Sınava girmek isteyenlerin sınava girmek için genel müdürlükten temin ettikleri başvuru formunu doldurmaları ve bu forma şu belgrlerin eklenmesi gerektiğini hatırlatalım.

  • Kısa özgeçmiş
  • Nüfus cüzdanı noter onaylı fotokopisi
  • KPSS B grubu sonuç belgesi çıktısı
  • 3 tane vesikalık fotoğraf
  • Avukatlık ruhsatnamesi

Mezuniyetini gösterir diploma ya da mezuniyet belgesinin aslı ya da denkliği onaylanmış örneği

Devlet Hava Meydanları İşletmesi sözleşmeli personel alımı sınav yeri sınav tarihi

Sınav 1 Kasım 2016 tarihinde saat 10 da kurumun Genel Müdürlük Binası hukuk müşavirliğinde gerçekleştirilecektir. KPSS 3 puanı en yüksek olan adaydan başlanarak sıralama yapılacak ve buna göre atama gerçekleştirilecek açık olan pozisyonların 5 katı kadar aday sınava çağırılacak.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi sözleşmeli personel alım ilanı ile ilgili ayrıntılı bilgilerin kurumun resmi web sitesinden ayrıntılı bir şekilde incelenmesi ve ondan sonra müracaat yapılması menfaatiniz için önemlidir. Sitemiz sadece sizleri bilgilendirme, haberdar etme amaçlı bu yazıyı yayınlamıştır.

Ayrıca Gözatın

Tekzen personel alımı yapacak

Türkiye’nin önemli Yapı marketlerinde biri olan Tekzen personel alımı yapacak. Farklı açık pozisyonlar için Türkiye’nin farklı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir