Ev / Evde ek işler / Devlet Hava Meydanları İşletmesi DHMİ personel alımı yapacak
Sponsor Reklam

Devlet Hava Meydanları İşletmesi DHMİ personel alımı yapacak

Ülkemizin havalimanlarının işletilmesinden ve Türk hava sahasında bulunan hava trafiğinin yönetilmesi kontrolü görevini yerine getiren Devlet Hava Meydanları İşletmesi personel alımı yapacak. Farklı pozisyon için ihtiyaç olunan personel alımı için uygun şartları taşıyanların zamanında müracaat ederek bu fırsatı değerlendirmesi gerektiğini hatırlatalım. Devlet Hava Meydanları İşletmesi DHMİ Genel Müdürlüğü faaliyetlerini özerk olarak yapan tüzel kişiliğe sahip sermayesi ve sorumluluğu sınırlı ancak Ulaştırma Bakanlığı'na bağlı hizmetlerini yaparken imtiyazlı bir kamu iktisadi kuruluşu olduğunu bilmeniz gerekir.

Kurumun resmi web sitesinde yapılan duyuruya göre ihtiyaç olan 25 tane Asistan Hava trafik kontrolörü ve 63 tane stajyer Hava trafik kontrolörü alımı gerçekleştirilecek.

DHMİ personel alımı ilanı başvuruları ne zaman yapılacak

Personel alım ilanı için başvuruların 29 Ağustos 2016 tarihinden başlayarak 30 Ağustos 2016 saat 17 30'a kadar kısa süreli bir başvuru kabulü yapılacağı duyuruldu. Zafer bayramına denk gelmesi münasebeti ile başvuruların uzatılacağı tahmin edilmektedir. Şahsen ya da posta ile DHMİ Genel Müdürlüğü insan kaynaklarına başvuru yapılabilecek adaylarda aranan şartlar 2016 tarihli KPSS sınavında P3 puan türünden minimum 70 ya da üzeri puan almak şartı aranmaktadır.

Ayrıca adayların fiziki özellikleri kurumun resmi web sitesinde belirtilen şartları taşımalıdır. Bu sebeple ayrıntıların dhm personel alım konusundaki duyurusu iyice okunmalıdır ve kısa süre içerisinde başvuruların yapılıp değerlendirilmesi gerekmektedir.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi

DHMİ uluslararası hava nakliyesinin en iyi şekilde yapılması ve düzenlenmesi için çalışmaktadır insanların can ve mal güvenliğini sağlanarak ekonomik çalışma ve gelişme fırsatlarını sunarak sivil havacılık anlaşması çerçevesinde uluslararası sivil havacılık örgütünün belirlediği kurallara göre çalışma zorunluluğu olduğunu hatırlatalım.

Siz de bu önemli kurumda yani havalimanlarında işletme hizmetleri çerçevesinde Kamu hizmeti yapan uçak ve yolcu trafik lerini düzenlenmesinde görev almak istiyorsanız Devlet Hava Meydanları İşletmesi personel alımı ilanına ayrıntılı bir şekilde ve zamanında değerlendirmenizi tavsiye ederiz.

Unutmayın, son zamanlarda insanlar yolculuklarını hava yoluyla yapmaya başladı ve bu yönde yoğun bir talep oluşmaya başladı siz de bu sektörde önemli gelir elde edebilirsiniz ve önemli bir görevi yerine getirmiş olursunuz.

Ayrıca Gözatın

Evde Makyaj Pamuğu Paketleme İşi

Makyaj yapan insanların, özellikle yatmadan önce makyajlarını temizlemesi şarttır. Yoksa cilt hava almaz ve bozulur. …

Bir Yorum

  1. Canakkalede ikamet ediyorum. Lise terkim. Kafe ve kafeterya ve okul kantininde ayrica TSE kurumu Ankara Bakanliklar kantininde calistim. Uygun isler varsa bilirmenizi rica ederim. Canakkale hava limaninda olmasi iyi olur. Yemekhane islerindede calisabilirim temizlik sirketi de olabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir