Ev / İŞ HAYATI / Ayakkabı Dükkanı Açmak İstiyorum
Sponsor Reklam

Ayakkabı Dükkanı Açmak İstiyorum

Ayakkabı dükkanı nasıl açılır? Ayakkabıcı olmak istiyorum. Ayakkabı mağazası nasıl açılır? Ayakkabı mağazası nereye açılır? Ayakkabı mağazası açmak için gerekli belgeler nelerdir?
Ayakkabıcılık sektörüne girmek isteyenlerin en çok merak ettiği bu soruların cevaplarını sizlere vermeye çalışacağız. Eğer siz de bu sektöre girip para kazanmak istiyorsanız Ayakkabı dükkanı açmak istiyorum diyorsanız erkek ayakkabısı, çocuk ayakkabısı, terlik gibi farklı ayakkabı türlerinin satılması gerektiğini bilmeniz gerekir.

Ayakkabı dükkanı açmak istiyorum

Türkiye'de bu sektörün oldukça farklı bir yapıda olduğunu söylemeliyiz. Sizlerin ayakkabı bayii olarak bu işe atılmasını tavsiye ediyoruz ya da doğrudan üreticilerden aldığınız ayakkabıları da satabilirsiniz. Ayakkabılık, ayakkabı dükkanı açmak isteyenlerin ayakkabı bayiliği veren firmalar ve iletişime geçerek gerekli konuları görüşmesi gerekmektedir. Ayakkabı tedarikçileri ile görüşerek nasıl çalışılacağını, nasıl para kazanılacağını kolayca öğrenebilirsiniz. Genel olarak ayakkabı modelleri seri halinde üretilmektedir. Örneğin 37- 38- 39- 40- 41- 42 numaralar çift 44- 45 numaralar tek olarak satılmaktadır. Ayakkabıları toptan aldığın zaman yüzde yüz kar ile çalışmanız mümkündür. Bu sebeple her ilde bulunan ayakkabılar çarşısını gezerek nasıl para kazanacağınızı nasıl bu işi yapacağınızı üretici firmalardan da bilgi olarak öğrenebilirsiniz.

Ayakkabı dükkanı açmak için ne yapmalıyım

Öncelikle iyi bir bayilik almanız gerekmektedir. Anlaştığınız firma ile dükkanınızın dekorasyonu konusunda da birlikte karar verebilirsiniz. Ayakkabı dükkanı açtığınız zaman iç dizaynını nasıl yapacağınızı ve ayakkabıları nasıl yerleştireceğiniz önceden yaz. Onlara göre ayarlamanız sizin için avantaj sağlayacaktır. Çünkü mevsim değiştiği zaman farklı ürünlerin yerleştirilmesi gerekmektedir. Onların önceden iyice hesap edilmesi gerekmektedir. Ortalama 200 bin tl' ye ayakkabı dükkanı açabilirsiniz. Bunun için farklı firmalarla bayilik anlaşması yaparsanız bu maliyet artabilir. Ayakkabı dükkanı açmak istiyorum  dediğiniz zaman müşterilerinize ödeme kolaylığı sağlamak için insanlara para yerine kredi kartı kullanma fırsat vermelisiniz. Bunun için kredi kartına taksitli satışlarda yapmanız gerekir. Yoksa tüketiciler peşin parayla ayakkabı almak, ayakkabı dükkanı açmak isteyenlere küçük tavsiyelerimiz elinizden geldiğince çok tercih edilen ürünleri satın. Her kesime hitap edecek uygun fiyatta ürünler satın. Sezon sonuna doğru elinizde kalmamak için ürünleri kampanyalarla elinizden çıkarmaya çalışın. Farklı ve kaliteli markalar  meydana getiren reklam yapmayı unutmayın. Tecrübeli satış elemanları çalıştırırsanız daha çok para kazanabilirsiniz.
Eğer paranız yoksa KOSGEB kredisi alabilirsiniz. Elli bin Türk Lirası hibe kredisi veren KOSGEB yetmediği takdirde 100 bin lira ekstra 0 faizli kredi desteği sağlamaktadır. Böylece sizlerde dükkan'da açık ayakkabı satışı yapabilirsiniz. Ayakkabı dükkanı açmak için kredi imkanı mutlaka değerlendirmeyi unutmayınız. Bunun için devletin verdiği karşılıksız Kosgeb kredisini kesinlikle değerlendiriniz. Ancak küçük projeler yapıp bu projeler karşılığında Kredi alacağınızı da hatırlatmak isteriz. Ayakkabı dükkanı açmak istiyorum diyenlerin bu küçük bilgileri değerlendirerek ayrıntılı bilgileri Ayakkabıcılık yapan firmalardan ve Ayakkabı üretimi yapan çarşılardan edinebilirler.

Ayrıca Gözatın

Fast Food Makarna Dükkanı Açmak

Fast food makarna dükkanı  Gençlerin çok rağbet ettiği Fast food makarna dükkanı genç girişimcilere ilham …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir