Ev / PERSONEL ALIMLARI / Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı personel alımı yapacak
Sponsor Reklam

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı personel alımı yapacak

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı personel alımı

Türkiye'de sosyal yardım ve hizmetler konusunda yetkili bakanlık olan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bakanlık bünyesinde ihtiyacın karşılanması amacıyla düzenli aralıklarla personel alımı yapmaktadır. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 1500 personel alımı yapımı tamamlandı. Ancak 2023 yılı hedefleri ise toplamda 7500 personel alımı yönündedir. Bakanlık bünyesinde yer alan huzur evlerinde ve bakanlık birimlerinde çalıştırılmak üzere personel alımı ihtiyacı doğmaktadır. Bu kapsamda 7500 ADEP görevlisi alımı yapılacak. Ulusal istihdam stratejileri toplantılarında bu yönde kararlar alındı. Sosyal destek danışmanı model alınarak Aile Merkezi bir sistem kurulması planlanıyor. Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü Daire başkanlığını yapan Tolunay Sandıkçıoğlu yapılan program dahilinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı olarak ihtiyacı olan insanlara doğru ve hızlı bilgiler ulaştıracak ve oluşan ihtiyacın en kısa sürede karşılanması amacıyla sosyal destek sağlanacak. Bu kapsamda ihtiyaç olan asdep görevlisi alımı yapılacak bu kapsamda 2016 yılında yaklaşık 1500 kişi bakanlık bünyesine kazandırılmış. 2023 yılına kadar ise 1500 ASDEP görevlisi alımı yapılacak.

7500 ASDEP personeli alımı

Bu kapsamda öncelikli olarak dezavantajlı olan ailelerin ihtiyaçları karşılamak amacıyla Sağlık Bakanlığı ile işbirliği yapılarak Aile Hekimliği uygulaması benzeri olan bir uygulama ile ülkemizin her bölgesinde riski haritaları çıkarılacak ve ihtiyacı olan vatandaşların sorunları çözümlenecek Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Destek Danışman alımı için 2017 senesinde 2016 yılında olduğu gibi 1500 ASDEP görevlisi alacak. Böylece her yıl yaklaşık 1500 kişi alınarak 2023 yılına kadar toplamda 7500 ASDEP personeli alınmış olacak. Sizler de konu ile ilgileniyorsanız üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olanların Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı personel alımı ilanlarını takip edip uygun zamanlarda başvurularınızı yaparak bu bakanlık bünyesine personel olarak katılabilirsiniz. İnsan bakanlık aile birey ve toplum huzurunu artırmak için ve dezavantajı bulunan insanların öncelikli olduğunu ve bütün toplum kesimlerinin eşit bütüncül bir anlayışla desteklenmesi gerektiğini düşünmektedir. Bu kapsamda bünyesine yeni personel alımı yaparak daha aktif bir çalışma yapmayı planlamaktadır. Sizler de ülkemizin 2023 hedeflerine başarılı bir şekilde ulaşması için güçlü aile mutlu birey vizyonuna destek olmak için bakanlık kapsamında yer alarak bu kutlu yürüyüşte üzerinize düşen payı alabilirsiniz.

Ayrıca Gözatın

Tekzen personel alımı yapacak

Türkiye’nin önemli Yapı marketlerinde biri olan Tekzen personel alımı yapacak. Farklı açık pozisyonlar için Türkiye’nin farklı …

Bir Yorum

  1. acil iş arıyorum bekliyorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir