Ev / 5N1K / Acil nakit ihtiyacına nasıl çözüm bulabilirim
Sponsor Reklam

Acil nakit ihtiyacına nasıl çözüm bulabilirim

 Türkiye'de bilinçsizce yapılan harcamalar sonucunda insanlar bankalardaki kredilerinin tüketince, acil nakit ihtiyacına nasıl çözüm bulabilirim diye araştırmaya koyuluyor. En doğrusu bu duruma düşmeden önce parayı zamanında düzenli olarak planlı bir şekilde harcaması gerekirdi. Fakat iş çığırından çıkınca bütün kanallar kapanınca, para ihtiyacını gidermek amacıyla insanlar nakit para bulmak için farklı çözüm yolları arıyor.

Nakit para bulma yöntemleri

Birçok farklı nakit bulma yöntemi mevcuttur. Bankalardan kredi almak en mantıklısıdır, demek istiyoruz, fakat bu yazıları okuduğunuza göre bankalar size Kredi vermiyordur. Çünkü bankadaki hakkınızı iyi kullanamazsınız ve kredi notunuzu düşürmüşsünüz demektir. Böyle olunca da bankalar sizin talebinizi olumsuz olarak yanıtlamıştır. Siz de Acil para nasıl bulunur nakit ihtiyacını nereden karşılayabilirim, diye araştırmaya koyuldunuz. Size tavsiyemiz acil nakit para bulmak için öncelikle tanıdıklarınızdan akrabalarınızdan borç para almak en mantıklısıdır. Bu şansımızı sonuna kadar kullanın. Sonra da paranızı düzenli olarak harcamaya koyunun.

Senetle Para Veren Kişiler

Eğer akrabalarımızdan komşularından tanıdıklarınızdan nakit borç para alamıyorsanız, asla ve asla çekle senetle borç para veren kişilerden borç para almayınız. Yani tefecilerden para almak aklımızın ucundan bile geçmesin. Bankalar bazen kredi verecek insan bulamadığı zaman Kredi notu düşük olan insanlara bile kredi vermek zorunda kalabiliyor. Bu fırsatı değerlendirmenizi tavsiye ederiz. Yani nakit döndürmek için kredi vermek zorunda olan bankaları araştırmanızı tavsiye ediyoruz.

[caption id="attachment_1361" align="alignleft" width="300"]nakit nakit[/caption]

Bütün bankalar aynı şekilde hareket etmez, bazı bankalar kredi verecek müşteri bulmakta zorlandığı için sizin gibi Kredi notu düşük kişilere de kredi vermeyi tercih edebilir. Bu sebeple bütün bankaları tek tek araştırıp Kredi talebinde bulunabilirsiniz. Eğer bankalar da size Kredi vermiyorsa o zaman size tavsiyemiz değerli varlıklarımıza satışa çıkarmaktır. Bu bir otomobil olabilir, bir dükkan olabilir, bir emlak olabilir ya da değerli eşyalarınız veya tablolarınız olabilir. Bunları satışa çıkararak para kazanmaktan başka acil nakit ihtiyacınızı giderme fırsatınız olduğunu söyleyemeyiz.

Acil nakit ihtiyacım var

Acil nakit ihtiyacım var para lazım diye düşünenler bunun en başında bu hallere düşmeden önce düşünseydi, o zaman şimdi deli danalar gibi davranmazlardı. Siz de bütün alternatifleri değerlendirmek zorundasınız. Bazı durumlarda şubeye gitmeden kredi veren bankalar kredi talebinize olumlu yanıt verebilmektedir. Gelir belgesiz kredi veren bankalar bulunmaktadır. Bu bankalarla görüşme yaparak acil nakit ihtiyacı giderilebilir.

Son defa yine hatırlatalım, senetle para veren kişiler, yani tefecilik yapan kişilerden borç para almak doğru değildir. Çünkü iyice bataklığa sürüklenirsiniz ve işin içinden çıkamaz bir hal alır. Acil nakit ihtiyacım var nasıl çözebilirim diye düşünenler bütün alternatifleri tek tek sırayla değerlendirmelidir. Bunun için öncelikli olarak mantıklı olanlardan başlamak gerekir, ancak sizi zor durumda bırakacak yanlış girişimlerden uzak durmak gerekir.

Ayrıca Gözatın

Kurşun Kalem Nasıl İmal Edilir

Kurşun Kalem İmalatı Kurşun kalemin tarihi on sekizinci yüzyıla kadar dayanıyor. Kurşun kalemin icadı için …

2 yorumlar

  1. Acil kredi tfk

  2. KREDI ??????????????

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir