Ev / PERSONEL ALIMLARI / 800.000 personel iş sahibi olacak
Sponsor Reklam

800.000 personel iş sahibi olacak

 800 bin personel iş sahibi olacak

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım Diyarbakır'da büyük müjde verdi. 23 ili kapsayan yatırımlar çerçevesinde destek paketleri oluşturduklarını dile getiren Binali Yıldırım, üretim yapmak için yatırım için çaba sarf ettiklerini, planladıkları 23 şehir için devletin bütün imkânlarını kullanarak 62 milyar dolayında yatırım yapacaklarını müjdeledi. Bu kapsamda yaklaşık 800 bin kişi işe alınacak. Sadece devlet yatırımları değil özel sektörde devreye girdiği zaman 4 yıllık bir süre içerisinde önemli yatırım gerçekleştirecek.

Her yıl 80 fabrika açılacak

Bu kapsamda bölgede yaklaşık 800 bin personel iş sahibi olacak. Başbakan Binali Yıldırım, yeni bir atılım hamlesi başlatılarak özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki illerde yatırım hamlesi başlatılacağını müjdeledi. Başbakanın açıkladığı iş fırsatları hakkındaki ipuçları şöyle; Vatandaşların kayıp eşyalarının karşılanması amacıyla 255 milyon lira ödeme gerçekleştirilecek. Diyarbakır'ın yeniden inşa edilmesi amacıyla yaklaşık 2 milyar lira, Hakkari'nin yeniden yapılandırılması için iki buçuk milyar Türk lirası, Şırnak için harcanması planlanan rakam üç buçuk milyar Türk lirası ve Mardin iline yatırım amaçlı 1.8 milyar Türk lirası kaynak ayrıldı. Teröristler tarafından tahrip edilen tarihi dokusu bozulan bölgelerin yeniden inşası yapılacak. Bu kapsamda Hz Süleyman Camii restore edilecek.

Ülkemizin bütün bölgelerinde 36.000 konut inşa edilecek ve vatandaşlara teslim edilecek Kentsel Dönüşüm kapsamında konutlar inşa edilirken konut sahipleri kiraya çıkacak. Bu insanların kira bedellerini devlet ödeyecek. Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu Bölgesi'nde terörden mağdur olan il ve ilçeler aştan sona yenilenecek bu kapsamda Cizre, İdil, Sur, Yüksekova, Hakkari, Nusaybin ilçeleri başta ibadethane, hastane, konut, sosyal tesisler yapılarak yeniden ayağa kaldırılacak. 51 şehrimizde yeni Karakollar yapılarak güvenlik için gerekli tedbirler alınacak. Terörden etkilenmiş olan vatandaşların her türlü ihtiyaçları devlet tarafından karşılanacak. Bütün bu projeler gerçekleştiği zaman 800 bin insan iş sahibi olacak ve doğal olarak bütün sektörler olumlu yönde gelişme gösterecek. [caption id="attachment_1964" align="alignleft" width="300"]800 BİN PERSONEL 800 BİN PERSONEL[/caption]

Kamu personel alımı garantisi veriyor

Gençler için girişimci merkezleri kurulacak her türlü mal ve hizmetlerin tanıtımları burada yapılacak ve her merkeze fuar inşa edilecek. Devlet ihtiyaç duyulan bölgelere ve illere fabrika yapacak. Türkiye olarak dünyaya 4 milyon dolarlık yardım yapılacak. Bütün vatandaşlar özellikle yatırımcılara kamu alım garantisi verilecek. Devlet sulu tarımın destekleyecek bu kapsamda tarımın canlandırılması için sulu tarım hızlandırılacak. Tarım ve hayvancılık faaliyetleri geliştirilecek. Bölgede tarımın canlanması için devlet desteği sağlanacak. Silvan Barajı tamamlanacak bölgede sulanabilir arazi yüzde 55 seviyelerine çekilecek.  Bütün bu projeler yatırımlar gerçekleşmesi için doğal olarak insan gücüne ihtiyaç duyulacak. 800000 personel alımı yapılacak ve projelerin gerçekleşmesinde görev alacak. Türkiye bir atılım hamlesi gerçekleştirecek.

Ayrıca Gözatın

Tekzen personel alımı yapacak

Türkiye’nin önemli Yapı marketlerinde biri olan Tekzen personel alımı yapacak. Farklı açık pozisyonlar için Türkiye’nin farklı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir