Ev / İŞ HAYATI / İş Fırsatları / 2016 Yılı Engelli Öğretmen Alım İlanı
Sponsor Reklam

2016 Yılı Engelli Öğretmen Alım İlanı

 Haziran 2016 engelli öğretmen alım ilanı engelli kardeşlerimizi ilgilendiren bu haberde 2016 yılı Haziran ayında alımı yapılacak olan engelli öğretmen arkadaşlarımıza nasıl tercih işlemleri yapılacağı duyuruldu. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından paylaşılan duyuruda öğretmen atamalarının nasıl yapılacağı işlemlerin nasıl gerçekleştirileceği sıralandı. 2016 Haziran döneminde ataması yapılacak olan engelli kamu personeli esaslarının neler olduğu ve nasıl yapılması gerektiği ayrıntılı bir şekilde belirtildi.

2016 Yılı Engelli Öğretmen Ataması başvuruları ne zaman yapılacak

EKPSS engelli kamu personeli seçme sınavına katılmış olan adaylar arasından yapılacak atamada geçtiğimiz günlerde yapılan ön başvuru sonuçlarının nasıl dikkate alınacağı, bundan sonra neler yapılacağı belirtildi. 14-17 Haziran 2016 tarihinde başvuran adayların kabul edilen başarıları sonrasında alanlar itibarıyla hangi branşa atanmak istedikleri il tercihleri 27-30 Haziran tarihleri arasında internet ortamında kamuoyu huzurunda yapılacak.

2016 Yılı Engelli Öğretmen kontenjanı kaç?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Haziran 2016 engelli Öğretmen alım ilanı için 250 olarak açıklanan kontenjanı daha sonra güncellenerek 500'e çıkarıldığı duyuruldu.  EKPSS engelli kamu personeli seçme sınavı puan üstünlüğüne göre ve adayların yaptığı tercihler doğrultusunda puan öceliğine  göre yapılacak olan atamalar 1 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirilecektir.

Engelli Öğretmenlerin görev yerleri ne zaman belli olacak

Ataması gerçekleştirilen ve görev yapmaya hak kazanan engelli öğretmen adaylarının öğretmenliğe atanma hakkını elde ettikleri takdirde görev yerleri 1 Eylül 2016 tarihine kadar belirlenecek ve valiliklerce bu tarihten itibaren aday engelli öğretmenler görevlerine başlama hakkı elde edecekler. 2016 haziranın döneminde atama yapılacak engelli öğretmen branşları toplamda 57 adet olarak belirlenmiştir.

En çok atama yapılacak engelli öğretmen branşları

En çok atama yapılacak olan engelli öğretmen branşları ise şunlardır;

  • sınıf öğretmenliği 40
  • İngilizce öğretmenliği 30
  • beden eğitimi öğretmenliği 28
  • fen bilimleri öğretmenliği 30
  • Türkçe öğretmenliği 27
  • okul öncesi öğretmenliği 30
  • sosyal bilgiler öğretmenliği 20
  • rehberlik öğretmenliği 20
  • fizik öğretmenliği 20
  • din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliği 23

şeklinde devam etmektedir.

Ayrıca Gözatın

Giyim Mağazası Nasıl Açılır?

İnsanların en temel ihtiyaçlarından biri olan giyinme sayesinde ticaret hiçbir zaman bitmez. Bu sebeple Giyim …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir